دستگاه ماینر چیست؟

دستگاه ماینر

دستگاه ماینر چیست؟

شاید این روز اسم دستگاه ماینر یا همان ASIC  زیاد به گوشتان خورده. ماینر چیست ؟ در این مقاله میخواهیم بطور کلی توضیحی کامل در مورد دستگاه ماینر داشته باشیم و برخی مدل ها را معرفی کنیم تا اگر قصد خرید ماینر و فعالیت در زمینه ارز دیجیتال دارید بهترین انتخاب را مناسب با بودجه و سرمایه خود تهیه کنید.

طی سال های اخیر استخراج ارز های دیجیتال بوسیله کامپیوتر های استاندارد که شامل همان cpu  های استاندارد اینتل یا AMD  و کارت گرافیک های متداول بود صورت میگرفت اما به مرور شبکه بیت کوین و همینطور دستگاه های ماین آن افزایش یافت و pc  ها کاربرد خود را در این زمینه از دست داد.

با از رده خارج شدن pc  ها در زمینه ماینینگ استخراج فقط با پردازنده های خاصی که Asic ماینر  نامیده میشوند ممکن است اما این به آن معنا نیست که pc  ها توانایی استخراج نداشته باشند ، بلکه با توجه به گسترش و سختی شبکه استخراج در حال حاضر نیاز به pc  هایی فوق العاده قدرتمند میباشد که عملا از نظر اقتصادی بصرفه نیست.

انت ماینر (Antminer) چیست؟

انت ماینرها نوعی از اسیک ها می باشند که توسط شرکت Bitmain ارائه می شود. به طور خلاصه اگر بخواهیم اشاره ای به اسیک ها داشته باشیم، به مدارهای مجتمع با کاربردهای خاص اسیک گفته می شود.

استخراج بیت کوین یک فرآیند سودآور می باشد البته به شرطی که با برق ارزان و سخت افزار مناسب این کار انجام شود. کشور چین به دلیل برق ارزان تر، استحراج بیت کوین جهان را دراختیار دارد.
تا چند سال پیش استخراج بیت کوین با سیستم های خانگی و پردازنده های معمولی نیز امکان پذیر بود. ولی امروزه استخراج آن تنها با تراشه های مخصوصی به نام ASIC امکان پذیر است. امروزه تمامی استخراج های بزرگ و اصلی بیت کوین با سیستم های تراشه های ASIC انجام میگردد.

فرایند استخراج بیت کوین:

۱- تهیه دستگاه مناسب (ASIC)
۲- نصب کیف پول بیت کوین
۳- اتصال دستگاه ASIC به استخر استخراج و شروع به کار دستگاه

انت ماینر s9

این مدل از ماینر مورد استقبال فراوان کاربرانی که قصد استخراج ارزهای دیجیتالی را دارند، قرار گرفته است. مهمترین دستگاه های ماینر S9 عبارتند از:
Antminer S9j
Antminer S9i
Antminer S9-Hydro 18TH/s

انتخاب بهترین دستگاه ماینر

گروه بازرگانی تجارت پویا منبعی قوی برای انتخاب و خرید ماینر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *