حفظ ارزش پول با بیت کوین

ارزش بیت کوین

هنگامی که کنترل ارزش پول شما واقعا اهمیت دراد

کنترل پول از طریق بیت کوین همیشه مزایایی داشته است، اما امروزه یاد گرفتن اصولی آن امری حیاتی برای مردم است همانطور که کارلوس آن را آموخت.

فکرش را بکنید که یک چمدان پر از پول نقد چه چیزی میتواند برای شما خریداری کند؟ درکشوری مانند ونزوئلا، هیچ چیز!

اقتصاد این کشور سالهاست که با تورم وحشتناکی ویران شده است. دراین کشور مردم در تلاش برای خرید یک تکه نان هستند چه برسد به خرید از یک مغازه خوار بار فروشی.

یک مرد، به نام کارلوس هرناندز به بسیاری دیگر از افراد پیوسته است که در این کشور در حال حفظ معیشت خود از طریق بیت کوین هستند.

بولیوار:یک واحد پول خرد شده

کارلوس به خوبی آگاه بود که واحد پول در دست او در دقیقه دارد ارزش خود را از دست میدهد و ارزش سرمایه او در کمترین مدت حتی از نصف هم کمتر خواهد شد.

تا پایان سال ۲۰۱۸ ، نرخ تورم سالیانه این کشور به ۸۰۰۰۰% رسیده است. اکنون در سال ۲۰۱۹ این رقم بیش از دو برابر شده است که میتوان تصور کرد این آمار چقدر وحشتناک است.

او مشتاق بود که پولش را از دست ندهد و از طرفی هم نگذارد که خانواده‌اش از گرسنگی بمیرند، کارلوس با عجله آن را تحویل داد تا تنها چیزی برای خوردن بخرد اما با کاهش قدرت خرید چمدان های پر از پول نقد میتوانند مقادیر کمی غذا خریداری کنند. روشن است که در چنین شرایطی یک واحد پول با ثبات بیشتر مورد نیاز است.

بیت کوین:یک جایگزین بسیار مناسب

اگر دولت‌ها محتاط و منصف باشند، تنها تابع پول فیات می‌باشند.اما وقتی آن‌ها شکست می‌خورند، کشور به بحران اقتصادی کشانده می‌شود و بسیاری از مردم فقیر میشوند.

بدتر از این، زمانی که چنین بحران اقتصادی رخ می‌دهد، کنترل ارز اغلب برای افرادی مانند کارلوس است که نمی‌توانند حساب‌های بانکی را باز کنند تا به ارزی جایگزین مانند دلار آمریکا دسترسی داشته باشند.
اینجاست که بیت کوین وارد میشود. به عنوان یک ارز رمزنگاری شده غیرمتمرکز، آن به مردم یک جایگزین برای پول فیات میدهد که نیازی به اجازه دولتی برای استفاده ندارد.

طبق این نمودار مشاهده میکنیم که نرخ تورم توسط بیت کوین در حال کاهش است

بنابراین، به جای اجبار به استفاده از یک واحد پول فیات که با تورم حاد خرد شده‌است، در طول بحران اقتصادی، مردم می‌توانند با ذخیره کردن آن، پس انداز خود را به دست خود بگیرند.

به عنوان مثال، کارلوس، به جای  بولیوار پول خود را در بیت کوین ذخیره میکند و تنها زمانی آن را مبادله میکند که برای خرید غذا و سایر مایحتاج به آن نیاز دارد.به این ترتیب، پس انداز او بسیار پایدار خواهد بود.

زمانی که کنترل واقعا اهمیت دارد

ما مزایایی مانند معاملات فوق‌العاده سریع و بدون کارمزد بانکی را بررسی کرده‌ایم، این معاملات پتانسیل بیشتری دارند و می‌تواند زندگی افراد را در آشوب اقتصادی را بهبود ببخشند.

در حقیقت، همانطور که بیشتر مردم این پتانسیل را پس از احساس فشار فزاینده به تورم درک می‌کنند، تقاضا برای واحد پول رایجی مانند بیت کوین افزایش خواهد یافت.

امروزه بیت کوین یک راه حل بسیار مناسب برای خروج از فشار اقتصادی کشور های در حال بخران میباشد و تمامی افراد مانند کارلوس میتوانند برای داشتن پس اندازی پایدار به آن رجوع کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *